Ekologia w domu

Rozmawiamy tu o wnętrzach, meblach, pielęgnacji roślin i ogrodu. Podpowiadamy jak szybko i skutecznie remontować, jak zadbać o kwiaty, gdzie zamawiać sprzęty do domu.
Awatar użytkownika
Mirosława_94
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2020, 23:22

Ekologia w domu

Post autor: Mirosława_94 »

Cześć wszystkim :)
Staracie się dbać o środowisko? Pamiętacie o tym, jeśli chodzi o różnego rodzaju instalacje w domu? Ja zdecydowanie tak i w ten sposób wodę użytkową i cały dom ogrzewa mi powietrzna pompa ciepła. Warto też dodać, że to rozwiązanie bardzo ekonomiczne i wydajne. Korzystacie z podobnych instalacji? Może macie własną elektrownię słoneczną? Koniecznie dajcie znać.
piła

Re: Ekologia w domu

Post autor: piła »

Od siebie mogę wam śmiało polecić naprawdę świetną firmę, która zajmuje się zagadnieniami, związanymi z ekologią https://www.ekomeritum.pl. Polecam wam zajrzeć, jeżeli szukacie firmy szkoleniowej, lub takiej, która pomoże wam z wnioskami i pozwoleniami, lub pomiarami i badaniami.
xeraś

Re: Ekologia w domu

Post autor: xeraś »

Też staram się żyć ekologicznie i tyczy się to też funkcjonowania naszego domu. Jeśli chodzi o ciekawe rozwiązania to na pewno warto postawić na fotowoltaikę i pompy ciepła powietrze-woda. dużym atutem tych rozwiązań są też spore oszczędności :) Więcej na temat możecie poczytać na stronie firmy Hymon https://hymon.pl/oferta/pompy-ciepla/. Przy okazji polecam skorzystać z ich oferty, mają ogromne doświadczenie na rynku, można tu liczyć na profesjonalne doradztwo i korzystne warunki współpracy.
kryśka

Re: Ekologia w domu

Post autor: kryśka »

ja niedawno przeszłam na świetne ekologiczne artykuły higieniczne ,które są naprawdę ekstra. Są one bardzo dobrej jakości i przede wszystkim ekologiczne co jest dla mnie największym plusem. Lubię tutaj zamawiać również dlatego, że nie jest drogo ;) ;)
gośka

Re: Ekologia w domu

Post autor: gośka »

Dla mnie ekologia jest bardzo ważna i staram się żyć w zgodzie z naturą. Ogólnie myślałam ostatnio ile jest samochodów elektrycznych w polsce i stwierdziłam, że pójde w tym kierunku i kupię taki samochód. Posiada on naprawdę sporo zalet, jest bardzo wydajny i nie jest tak awaryjny jak zwykłe auta
Myśl

Re: Ekologia w domu

Post autor: Myśl »

Myślę, że jakbyśmy wszyscy zaczęli korzystać z energii odnawialnej, to znacząco poprawiłaby się jakość życia na ziemi. Wiem co mówię, wystarczy się skontaktować z firmą respect energy, która zajmuje się tym zagadnieniem na co dzień. Mają sporą wiedzę, którą chętnie się dzielą :)
Harnaś

Re: Ekologia w domu

Post autor: Harnaś »

Zawsze warto stawiać na rozwiązania ekologiczne, ogrzewanie domu gazem czy montaż paneli fotowoltaicznych sprzyja naszemu środowisku, którego stan z roku na rok coraz bardziej się pogarsza. Mam jedynie nadzieje, że takie rozwiązania poprawią to. Bardzo ciekawą inicjatywą o której ostatnio słyszałem jest akcja 1 Year Challenge, która uświadamia nam jak ważny jest recykling i jak można go wykorzystać w codziennym życiu. Co ciekawe można tworzyć z niego sztukę o czym wcześniej nie wiedziałem. Niektórzy potrafią stworzyć coś naprawdę niesamowitego.
baca

Re: Ekologia w domu

Post autor: baca »

A tutaj https://epellety.pl mieliście już okazję się rozejrzeć? Można tam między innymi zakupić pellet Olimp, który jest niedrogi, a bardzo praktyczny. Przemyślcie wszystko dokładnie. Nie da się ukryć, że takie ogrzewanie jest ekologiczne i praktyczne. Właśnie dlatego tak wiele osób się na nie decyduje.
pablito

Re: Ekologia w domu

Post autor: pablito »

Jeśli chcielibyście oddać zużyty sprzęt elektroniczny to będzie wam potrzebna do tego dobra firma. Na tej stronie internetowej https://elektrycznesmieci.pl znajdziecie firmę, która odbiera odpady elektroniczne od klienta indywidualnego jak i od firm. Moim zdaniem warto sięgnąć do ich oferty jeśli szukacie takowych produktów.
pumba

Re: Ekologia w domu

Post autor: pumba »

Zachęcam do przeczytania artykułu: https://ciosmy.pl/metody-pomiaru-emisji ... tosowanie/, jeśli zastanawiacie się nad monitorowaniem prawidłowej emisji pyłów i gazów. Nowoczesne systemy monitoringu, wykorzystujące zaawansowane algorytmy, mogą znacząco przyczynić się do ograniczenia negatywnego wpływu emisji na środowisko w firmach produkcyjnych.
ODPOWIEDZ