instalacja pompy ciepła

Rozmawiamy tu o wnętrzach, meblach, pielęgnacji roślin i ogrodu. Podpowiadamy jak szybko i skutecznie remontować, jak zadbać o kwiaty, gdzie zamawiać sprzęty do domu.
Awatar użytkownika
alan-61
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2024, 11:22

instalacja pompy ciepła

Post autor: alan-61 »

Hej wszystkim. Od jakiegoś czasu szukałem rozwiązania dla mojego domu, które będzie nie tylko ekologiczne, ale także ekonomiczne. Zainteresowały mnie pompy ciepła gruntowe, bo wydają się jednym z najbardziej efektywnych sposobów na ogrzewanie domu. Jednak nie mam doświadczenia w tym temacie, dlatego potrzebuję Waszej wiedzy i porad.
Czy ktoś z Was ma już zainstalowaną pompę ciepła gruntową? Jakie są Wasze doświadczenia? Czy jest to opłacalne rozwiązanie? Chętnie wysłucham Waszych opinii i porad.
Bartłomiej515

Re: instalacja pompy ciepła

Post autor: Bartłomiej515 »

Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem nowego kotła grzewczego do Waszego domu, to polecam Wam sprawdzić stronę https://www.parex-kotly.com.pl/produkty/klaster-5 , gdzie znajdziecie ofertę producenta Parex. Wszystkie informacje o ofercie oraz kontakt znajdziecie na stronie.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 39
Rejestracja: 08 lis 2019, 12:48

Re: instalacja pompy ciepła

Post autor: paniola »

Pompy ciepła to na prawdę świetne urządzenia .Zazwyczaj wskaźnik tzw. COP oscyluje wokół 3-4 , więc oznacza to ,że 3, 4 krotnie zyskujemy pobierając energię z sieci. Czy wiecie ,że pompa ciepła do grzania wody także może być wykorzystywana? Możemy też zamontować instalację fotowoltaiczną , wtedy ogrzewania wody i domu może być niemal darmowe.
ODPOWIEDZ