Kto do regeneracji trawnika?

Rozmawiamy tu o wnętrzach, meblach, pielęgnacji roślin i ogrodu. Podpowiadamy jak szybko i skutecznie remontować, jak zadbać o kwiaty, gdzie zamawiać sprzęty do domu.
Awatar użytkownika
Janina_93
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:04

Kto do regeneracji trawnika?

Post autor: Janina_93 »

Cześć. Niedawno z mężem kupiliśmy dom jednorodzinny pod Cieszynem. Planuję na posesji założyć ogród, ale najpierw muszę zająć się trawnikiem. Jest słabo porośnięty, a gdzieniegdzie nie ma w ogóle trawy. Moglibyście polecić mi jakiegoś fachowca, który ożywi mój trawnik? :)
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2020, 20:54

Re: Kto do regeneracji trawnika?

Post autor: Tomasz »

Polecam skorzystać z pomocy firmy renova.bielsko.pl. Tamtejsi specjaliści wykonują profesjonalne usługi ogrodnicze od zakładania trawników po całoroczną pielęgnację terenu. Cen nie mają wysokich, a zlecenia zawsze wykonują porządnie i w terminie.
Awatar użytkownika
boku
Posty: 92
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:21

Re: Kto do regeneracji trawnika?

Post autor: boku »

Nie znam żadnych ekip bo trawnikiem zajmuję sie sama. I jeśli chodzi o renowację czy nawożenie to polecam https://www.substral.pl/trawnik-nawozy - te nawozy są świetne. Jeśli będziecie pamiętać o ich stosowaniu i będziecie regularnie stosować to trawnik będzie zdrowy i zielony
Awatar użytkownika
mleczko90
Posty: 59
Rejestracja: 02 paź 2019, 15:48

Re: Kto do regeneracji trawnika?

Post autor: mleczko90 »

Budowa i stylizacja ogrodu to sztuka, która wymaga odpowiedniej wizji oraz materiałów, aby tę wizję zrealizować. Jednym z często wykorzystywanych materiałów jest agrotkanina, którą można zakupić np. tutaj https://ogrodzeniawiklinowe.pl/kategori ... rotkaniny/

listwy na kable
Awatar użytkownika
parada
Posty: 66
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:05

Re: Kto do regeneracji trawnika?

Post autor: parada »

Mamy ładny ogród ale tylko dlatego że bardzo o niego dbamy z mamą, wymaga to oczywiście sporo pracy ale też warto mieć odpowiednie narzędzia. Bardzo przydaje sie nam ten https://robofarma.com/ robot koszący
Awatar użytkownika
teta
Posty: 51
Rejestracja: 29 cze 2019, 21:20

Re: Kto do regeneracji trawnika?

Post autor: teta »

Trzeba przede wszystkim zastosować odpowiednie nawozy. Ważne jest bowiem to, aby dostarczyć trawie niezbędnych składników. Dzięki temu będzie ładna, gęsta i przede wszystkim mocno zielona. Tutaj https://sklep.wolf-garten.pl/mieszanki- ... awozy.html warto sobie zerknąć. Jest tam bowiem wiele ciekawych propozycji.

popularne zioła
zośieńka

Re: Kto do regeneracji trawnika?

Post autor: zośieńka »

Jeżeli chcesz zregenerować swój trawnik, warto wynająć odpowiednie maszyny, i zakupić odpowiednie nawozy, według mnie bardzo dobrymi nawozami są nawozy firmy https://adob.com.pl/, sama je stosuje i widze efekty, i różnice w wyglądzie mojego ogrodu, po niecałym roku stosowania, nawozów tej firmy.
Awatar użytkownika
kamka03
Posty: 90
Rejestracja: 29 maja 2019, 13:56

Re: Kto do regeneracji trawnika?

Post autor: kamka03 »

Trawnik możesz zregenerować samodzielnie. Wygrab co trzeba, przeprowadź wertykulacją, aerację. Do tego potrzebny będzie również dobry nawóz do trawników np. https://ogrodniczy.com/nawozy-do-trawni ... tymech-5kg . Pobudzi wzrost trawy i uchroni ją przed pojawianiem się mchu.
asia941

Re: Kto do regeneracji trawnika?

Post autor: asia941 »

W tym roku kupiliśmy nasz pierwszy robot koszący, już nie wiem jak bez niego funkcjonowaliśmy. To ogromna oszczędność czasu, a przy tym wydaje się nam, że trawa wygląda znacznie lepiej niż w zeszłym roku. Przy wyborze skorzystaliśmy z tej strony http://centrumnawadniania.com, polecamy serdecznie.
ODPOWIEDZ