Planowanie kwietnika

Rozmawiamy tu o wnętrzach, meblach, pielęgnacji roślin i ogrodu. Podpowiadamy jak szybko i skutecznie remontować, jak zadbać o kwiaty, gdzie zamawiać sprzęty do domu.
ęściej

Planowanie kwietnika

Post autor: ęściej »

Po to, żeby ogród cieszył jaskrawymi akcentami, należy poprawnie rozplanować kwietniki odpowiednio do takich czynników: początkiem okres kwitnięcia; czy są potrzebne ogrodowym kolorom szczególne warunki(nieobecność przeciągu czy przeciwnie, miejsce, co stale przewiewa się, i tak dalej); czy jest potrzebne szczególne odejście(ziemia, nawozy, konstrukcje). Trochę oddzielnie kosztują wijące się rośliny: oni ciekawie wyglądają, pozwalają rozdzielić ogród na strefy i oddzielić ich, najczęściej mają szczelną natkę i jaskrawe kolory i bardzo często wydzielają dziwne aromaty. Posadziwszy takie rośliny po krajach altany, można bardzo szybko otrzymać unikalne miejsce dla odpoczynku.
śluvad

Re: Planowanie kwietnika

Post autor: śluvad »

Każdy człowiek chce mieć piękny kwietnik i ja w tej liczbie. Toż rozstrzygnąłem kupić galanthus kwiatowe cebule https://dutch-bulbs.com/galanthus-snowdrop/ . Nawiasem mówiąć, lepszy czas dla kupna i lądowania cebul przebiśniegów - początek sierpnia - wrzesień, kiedy rośliny znajdują się w okresie spokoju. Przy trwałej i ciepłej jesieni ich można wysadzać do kwietników do początku listopada.
Awatar użytkownika
spekulant
Posty: 203
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:07

Re: Planowanie kwietnika

Post autor: spekulant »

W sumie jeśli chcemy mieć ładną zieleń w naszym ogrodzie to jak najbardziej bardzo ważną sprawą jest samo planowanie. Ja także jestem zdania, że doskonale sprawdza się na pewno czytanie ważnych artykułów. Jak czytałem na stronie https://www.podlane.pl/blog/nadmierne-n ... o-uniknac/ to jak najbardziej istotną kwestią jest wiedzieć czym grozi nadmierne nawodnienie.
Dośka

Re: Planowanie kwietnika

Post autor: Dośka »

Jeśli faktycznie chcemy mieć kwietnik u siebie w ogrodzie to ja jestem przekonana, że jak najbardziej jest to bardzo ciekawe rozwiązanie. Muszę przyznać, że ja również niedawno czytałam o różnego rodzaju pompach do nawadniania i wiem która jest do czego. Tak naprawdę zobacz jak wiele jest ich rodzajów i fajnie jest się na tych kwestiach znać.
Gość

Re: Planowanie kwietnika

Post autor: Gość »

Ja u mnie w ogrodzie mam kilka kwietników bo jest on dość duży. A teraz zmieniam tam aranżacje na nową i mebli szukam, tu https://gardenspace.pl/krzesla-i-fotele-ogrodowe widziałam kilka ciekawych ale jeszcze dodatki muszę znaleźć.
ODPOWIEDZ