pompa ciepła monoblok?

Rozmawiamy tu o wnętrzach, meblach, pielęgnacji roślin i ogrodu. Podpowiadamy jak szybko i skutecznie remontować, jak zadbać o kwiaty, gdzie zamawiać sprzęty do domu.
Awatar użytkownika
oleg_65
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2022, 23:09

pompa ciepła monoblok?

Post autor: oleg_65 »

Cześć wszystkim, czy wiecie czym jest pompa ciepła monoblok? Nie jestem jeszcze dokładnie zdecydowany, czy lepiej byłoby wybrać właśnie monoblok, czy split. Ponoć monoblok ma nieco większą wydajność, zgadzacie się z tym? Chętnie poczytałbym nieco o waszych doświadczeniach z tymi pompami, żeby się przekonać, która będzie lepszym rozwiązaniem dla mnie.
juzMowie

Re: pompa ciepła monoblok?

Post autor: juzMowie »

Cześć. Generalnie pompy ciepła typu monoblok nie odznaczają się jakoś bardzo wydajnością. Różnica w budowie tego typu urządzeń wynika w gruncie rzeczy tylko z tego, że układ chłodniczy jest zintegrowany w ramach jednostki zewnętrznej. Czy to dobrze? I tak, i nie. Odmianę monoblokową pompy ciepła zainstalujesz sam, bo prace - poza doświadczeniem - nie wymagają żadnych uprawnień typu F-gazy itd. Niestety znanym problemem tego typu pomp ciepła jest ryzyko zamarznięcia układu wodnego prowadzącego do wewnątrz budynku. Niby można stosować jakieś tam pompy obiegowe, ale strach i tak pozostaje. Generalnie to poleciłbym Ci jednak montaż pompy ciepła typu split. Na początku zapłacisz trochę więcej za montaż, ale będziesz miał spokojną głowę odnośnie zamarzania układu. Wyższy koszt montażu może zrównoważyć trochę to, że taka odmiana pomp ciepła jest trochę tańsza.
Drabuś

Re: pompa ciepła monoblok?

Post autor: Drabuś »

Ja nigdy jeszcze o takich pompach ciepła nie słyszałem i w ostatnim czasie obiły mi się o uszy urządzenia marki Kaisai. Chyba widziałem reklamę w telewizji i zacząłem się nimi interesować. Gdzieś przeczytałem, że są one produkowane w Chinach i niestety ale dla mnie jest akurat spory minus.
oli9333

Re: pompa ciepła monoblok?

Post autor: oli9333 »

Tak się składa, że od jakiegoś już czasu wraz z mężem coraz bardziej zastanawiamy się i rozważamy to, czy pompa ciepła będzie dobrym rozwiązaniem w naszym przypadku. W naszym domu wprowadzamy coraz więcej patentów pozostających w duchu „domu inteligentnego”, zatem pompa ciepła powinna być świetnym wyborem. Co sądzicie o wyborze https://odwierty.net/pompy-ciepla-koscierzyna/ ?
striiibela

Re: pompa ciepła monoblok?

Post autor: striiibela »

U niej to wszystko ma swoje własne działanie, ale jak już mam co nieco sprawdzić, to na pewno tyle, że podgrzewacze wody mam do wyboru. I dlatego właśnie na to liczę odpowiednio. Niech to mi się pokaże odpowiednio. Dajcie na to namiary, co wy na to?
ODPOWIEDZ