jakie studia

Kącik dla rodziców. Wszystko o dzieciach, rodzicielstwie, problemach i radościach.
Awatar użytkownika
Zocha
Posty: 95
Rejestracja: 06 mar 2019, 17:41

jakie studia

Post autor: Zocha »

Akurat w dzisiejszych czasach ciężko określić, jakie kierunki mają przed sobą najlepszą przyszłość. Rynek pracy zmienia się tak szybko, że nigdy nie wiadomo, co będzie najbardziej w modzie za kilka lat. Od dawna jednym z kierunków, które cieszą się duzym zainteresowaniem jest - zarządzanie - http://www.wszop.edu.pl/kandydaci/zarza ... 259,54,259 Warto zapoznać się z taką ofertą edukacyjną, bo akurat osoby zarządzające będą potrzebne zawsze w każdej firmie.
Awatar użytkownika
lemonka
Posty: 60
Rejestracja: 19 wrz 2019, 11:43

Re: jakie studia

Post autor: lemonka »

To zalezy czym się interesujesz, ważne by nie robić nic na siłe bo potem i praca nie będzie dawała nam frajdy i satysfakcji. Ja wybrałam pielęgniarstwo i jestem obecnie na 2gim roku studiów I stopnia na Mazowieckiej Uczelni Medycznej ( Warszawa). Wysoki poziom, dużo zajęć praktycznych, wykładowcy z wieloletnim doświadczeniem.
Awatar użytkownika
patka88
Posty: 25
Rejestracja: 08 paź 2019, 10:59

Re: jakie studia

Post autor: patka88 »

lemonka witaj w klubie ja też jestem na MUM-ie tyle, że na położnictwie http://mum.edu.pl/studia/studia-licencj ... loznictwo/ . To dopiero pierwsze miesiące nauki ale podoba mi się tu. Trzeba się uczyć wiadomo, ale fajne jest to, że poza suchą teorią jest tu możliwość nauki w praktyce co potem na pewno bardzo się przyda w codziennej pracy.
Awatar użytkownika
co-kupić
Posty: 25
Rejestracja: 19 sty 2020, 15:43

Re: jakie studia

Post autor: co-kupić »

Może prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwem? Moim zdaniem to kierunek przyszłościowy, a studia ciekawe, poczytaj: https://vizja.pl/studia-wyzsze/prawo-w- ... ,ws60.html
Awatar użytkownika
Mirra
Posty: 393
Rejestracja: 27 maja 2019, 15:34

Re: jakie studia

Post autor: Mirra »

Bez względu na to, na jakie studia się zdecydujecie, warto moim zdaniem zrobić sobie dodatkowo jakiś kurs języka obcego, na przykład angielskiego. Na stronie https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... -doroslych możecie zapoznać się z ofertą Szkoły Językowej ProfiLingua, która takie właśnie kursy organizuje. Polecam :)
Awatar użytkownika
Beatrice
Posty: 12
Rejestracja: 28 sty 2020, 21:14

Re: jakie studia

Post autor: Beatrice »

generalnie prawo to super opcja. Moja kuzynka jest prawniczką w firmie (radcą korporacyjnym) i bardzo lubi swoja pracę, ma wiele wyzwań i czuje, że się spełnia zawodowo.
Awatar użytkownika
Wienne
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2020, 13:10

Re: jakie studia

Post autor: Wienne »

Prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwem? To chyba jakiś nowy kierunek, pewnie zapotrzebowanie na to było, bo nigdy nie słyszałam. Brzmi wciągająco
Awatar użytkownika
ŁukaszMM
Posty: 45
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:24

Re: jakie studia

Post autor: ŁukaszMM »

W mojej opinii jeśli chodzi o wybór ciekawych kierunków studiów, ale również szkoleń i kursów to warto zwrócić uwagę na ofertę edukacyjną przygotowaną przez Uniwersytet Ekonomiczny z Wrocławia https://www.podyplomowe.ue.wroc.pl/114, ... erski.html z których można wyciągnąć mnóstwo konkretnych podpowiedzi, ale i dużych wskazówek jak się za to zabrać od początku aby skutecznie zarządzać większym gronem pracowników.
Awatar użytkownika
simasu
Posty: 90
Rejestracja: 18 lip 2019, 18:36

Re: jakie studia

Post autor: simasu »

W pierwszej kolejności patrz na to co ciebie interesuje i z czym wiążesz swoją przyszłość. Jeśli z kierunkami inżynierskimi to powinieneś zainteresować się tą uczelnią http://www.wseiz.pl/en/studia . Jest dostępna architektura, zarządzanie, ochrona środowiska i wiele innych ciekawych kierunków
Awatar użytkownika
boku
Posty: 92
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:21

Re: jakie studia

Post autor: boku »

To trzeba sobie popatrzeć na rankingi, popytać znajomych, poczytać opinie absolwentów. Warto też wybrać studia które są dofinansowane z UE jak np. https://www.ssw-sopot.pl/kadry-i-place/ ... wane-z-ue/ , jest to ogromna pomoc dla studentów, którzy nie posiadają zbyt dużej ilości gotówki
Awatar użytkownika
co-kupić
Posty: 25
Rejestracja: 19 sty 2020, 15:43

Re: jakie studia

Post autor: co-kupić »

Na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie jest wiele ciekawych kierunków studiów nie tylko prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwem. na finansach i rachunkowości też mają ciekawe specjalizacje
Awatar użytkownika
Beatrice
Posty: 12
Rejestracja: 28 sty 2020, 21:14

Re: jakie studia

Post autor: Beatrice »

Też polecam zarządzanie jako kierunek studiów ale na innej uczelni, na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie: https://vizja.pl/studia-wyzsze/zarzadzanie,wk6.html bo mają bardzo wiele różnorodnych specjalizacji. Niektóre specjalki oryginalne, inne standardowe, ale wybór naprawdę spory.
Awatar użytkownika
Aleksis
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2020, 16:28

Re: jakie studia

Post autor: Aleksis »

Cześć jak myślicie jakie kierunki są najbardziej dochodowe jeżeli chodzi o pracę? Czy kierunek studiów administracja jest łatwy? Znajdę po nim szybko pracę czy jednak polecilibyście coś innego?
Angelia0

Re: jakie studia

Post autor: Angelia0 »

Może tak grafika komputerowa? tutaj takie umiejętności korzystania ze specjalistycznych programów jest ważna. W Krakowie można zapisać się na taki blender 3d kurs - który dotyczy nie tylko modelowania w trójwymiarze ale i renderowania czy tworzenia takich animacji. To dobre przygotowanie do studiów z grafiki komputerowej po której mamy gwarantowaną pracę
liliąna

Re: jakie studia

Post autor: liliąna »

a ja myślę, ze teraz warto iść na kierunki medyczne takie jak pielęgniarstwo na przykład. tu na pewno brakuje rąk do pracy... ja sama od roku studiuje na Mazowieckiej Uczelni Medycznej. Jestem zadowolona bo zajęcia są ciekawe, wykładowcy bardzo wyrozumiali. Poziom jest bardzo wysoki.
struś

Re: jakie studia

Post autor: struś »

W sumie ja to patrzę, jak wyglądają studia podyplomowe medyczne http://mum.edu.pl . Mam nadzieję, że uda mi się na coś takiego zapisać, bo jednak to jest kierunek, w jakim chcemy się kształcić. Ogólnie to i ja i siostra jesteśmy tym kierunkiem właśnie zainteresowane.
Awatar użytkownika
olka
Posty: 179
Rejestracja: 06 lis 2019, 16:14

Re: jakie studia

Post autor: olka »

To już od was zależy, jaki kierunek wybierzecie. Pamiętajcie jednak, że to musi być mądra i przemyślana decyzja. Wydaje mi się, że wartą zaintresowania jest uczelnia https://www.cb.szczecin.pl/ w której sama miałam okazję studiować.
moniśka

Re: jakie studia

Post autor: moniśka »

Jeżeli chodzi o studia to mnie interesują studia ii stopnia finanse i rachunkowość na moim wydziale, jak myślicie dobry kierunek? mam 1 stopień za sobą i myślę że te studia mi się naprawdę przydadzą. Jest wiele interesujących zawodów które mogłabym wykonywac

https://www.nzozrevita.pl/blog/smog-kardiolodzy-z-krakowa-ostrzegaja
ósteo

Re: jakie studia

Post autor: ósteo »

W sumie to ja myślę o osteopatii. Wiem, że coś takiego mogę tutaj https://ficomum.org/ zrobić i mnie to właśnie do tego prowadzi. W sensie jakoś czuję się w tym, co miałabym zrobić i liczę, że to będzie moja przyszłość. Uczyć się będę pilnie, by zostać jednym z najlepszych specjalistów.
oliśka

Re: jakie studia

Post autor: oliśka »

Jeśli interesujesz się marketingiem internetowym, powinieneś rozważyć studiowanie tego kierunku: https://vizja.pl/studia-wyzsze/komunika ... ,ws57.html :-). Moim zdaniem jest niezwykle przyszłościowy. Generalnie, studiuj kierunki, które w jakiś sposób odpowiadają Twoim zainteresowaniom.
bajtuś

Re: jakie studia

Post autor: bajtuś »

Panuję zacząć naukę na uczelni wyższej I zawsze myślałam o kierunku osteopatia studia podyplomowe . Zastanawiam się, czy ktoś z Was studiuje ten kierunek i mógłby odpowiedzieć na kilka moich pytań? Byłabym bardzo wdzięczna. Przede wszystkim - jaką polecacie uczelnie, bo w sumie to jest najważniejsze?
ODPOWIEDZ