Jak być eko?

Kącik rozmaitości. Tutaj możesz zapytać o wszystko, na co nie znalazłeś odpowiedzi w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
Adrianna_91
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2020, 10:06

Jak być eko?

Post autor: Adrianna_91 »

Hej :)
Podejmujecie jakieś działania, żeby żyć w jakimś stopniu ekologicznie? U mnie wygląda to tak, że w domu mam wyłącznie naturalne środki czystości, segreguję odpady i tak naprawdę trzymam się wielu podobnych zasad. Nie jest to dla mnie trudne, a przynajmniej mam świadomość, że w żaden sposób nie szkodzę planecie. Podzielicie się własnymi doświadczeniami? Byłoby świetnie.
oluś

Re: Jak być eko?

Post autor: oluś »

Jeżeli chcesz pomóc środowisku, wystarczy zmienić kilka drobnych nawyków, można zacząć od segregacji śmieci, co wcale nie jest takie trudne i nie wymaga czasu, możemy też zmienić środki, jakich używamy do sprzątania, na naturalne środki czystości, tego typu https://7days24hours.pl/viewtopic.php?f=10&t=2016&p=17652#p17652
Awatar użytkownika
Mirra
Posty: 393
Rejestracja: 27 maja 2019, 15:34

Re: Jak być eko?

Post autor: Mirra »

Myślę, że warto również pomyśleć o bardziej ekologicznej jeździe samochodem ;) Ostatnio trafiłam na bardzo ciekawego bloga internetowego http://ekoseat.pl, z którego dowiedziałam się, że ekologiczna motoryzacja jest jak najbardziej możliwe ;) Jedną z marek, które działają w tym właśnie kierunku, jest na przykład marka samochodów Seat ;)
reła

Re: Jak być eko?

Post autor: reła »

A co robicie jak macie jakieś elektrośmieci do utylizacji? U nas ostatnio był z tym ogromny problem ale znalazłam firmę która się tym zajęła i odbiór elektrośmieci warszawa trwał dosłownie parę chwil. Także nie był to żaden problem i nie było ciężko to zorganizować
Awatar użytkownika
tencza
Posty: 347
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:59

Re: Jak być eko?

Post autor: tencza »

Moim zdaniem, warto również pomyśleć o ekologicznym pozbywaniu się elektrośmieci. Firma https://odbiorydomowe.pl/ wydaje się oferować tego typu usługi, co może być korzystne dla środowiska. Jeśli macie elektroodpady do utylizacji, warto się z nimi skontaktować i uzyskać więcej informacji na ten temat.
ODPOWIEDZ