Leczenie uzależnienia

Kącik rozmaitości. Tutaj możesz zapytać o wszystko, na co nie znalazłeś odpowiedzi w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
Matylda
Posty: 22
Rejestracja: 21 maja 2019, 17:23

Leczenie uzależnienia

Post autor: Matylda »

Wiecie może ile czasu może twa leczenie uzależnienia? Ciekawa jestem, bo będę musiała pomóc bliskiej osobie i jest to dla mnie bardzo trudne. Hazard może doprowadzić do zadłużenia całej rodziny i nie mogę do tego dopuścić. Chyba będę musiała zadzwonić do Ośrodka Wiosenna pod Krakowem, w którym prowadzą specjalne terapie dla takich osób. Bardzo jestem ciekawa ich alternatywnych metod leczenia.
Awatar użytkownika
tulinka
Posty: 70
Rejestracja: 27 lut 2019, 15:40

Re: Leczenie uzależnienia

Post autor: tulinka »

Znam takie małżeństwo, które powinno najpierw zgłosić się do placówki, w której leczą uzależnienia. To moi sąsiedzi alkoholicy. Najgorsze jest to, że dzieci się od nich odwróciły. Zastanawiam się, czy jako osoba postronna mogłabym zgłosić ich problem do Ośrodka Terapii Forest? Chyba najpierw oni sami musieliby wyrazić zgodę. Jak taka procedura wygląda w praktyce?
Awatar użytkownika
niema
Posty: 97
Rejestracja: 27 lut 2019, 16:38

Re: Leczenie uzależnienia

Post autor: niema »

Dla mnie takie ośrodki jak Nefo powinny być zapełniane na kasę chorych osobami , które zbyt często sięgają po alkohol czy narkotyki z przykazu. Mało to się słyszy, albo sąsiedzi piją, albo ktoś z rodziny... Nie powinno być podpisywania żadnych oświadczeń. Bo większość alkoholików i narkomanów tak naprawdę nie pójdzie się leczyć. Przymusić dla ich dobra.
Awatar użytkownika
Blanco
Posty: 31
Rejestracja: 21 lut 2020, 17:54

Re: Leczenie uzależnienia

Post autor: Blanco »

Zmuszanie kogokolwiek do czegokolwiek jeszcze nigdy nie przyniosło efektów. Człowiek się wtedy buntuje, a nie tędy droga.
Awatar użytkownika
ja1234
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2020, 10:48

Re: Leczenie uzależnienia

Post autor: ja1234 »

W przypadku uzależnienia warto zdecydować się na pomoc odpowiedniej i doświadczonej placówki. Myślę, że jedną z najlepszych jest Ośrodek Nefo, w którym psychoterapeuci z wyjątkowym oddaniem angażują się w problemy pacjentów i ich rodzin. Prowadzą różne terapie w zależności od dolegliwości i nałogu. Najlepiej osobiście do ich zadzwonić i się dowiedzieć. to ich strona https://nefo.pl/
Awatar użytkownika
Jutka
Posty: 101
Rejestracja: 17 mar 2020, 19:02

Re: Leczenie uzależnienia

Post autor: Jutka »

Kazda pomoc jest na wage złota. Warto wybrac sie do profesjonalnej kliniki jak Medox http://medox.org.pl/ w Nowym Modlinie. Oni nie takim problemom juz zaradzali wiec lepiej nie zwlekac i siegnac po wlasciwą pomoc doswiadczonych lekarzy
Awatar użytkownika
Lidia
Posty: 54
Rejestracja: 22 gru 2019, 22:17

Re: Leczenie uzależnienia

Post autor: Lidia »

Bardzo ważny jest pierwszy krok czyli podjęcie decyzji o leczeniu co na prawdę nie jest łatwe bo najpierw trzeba dopuścić do siebie myśl że faktycznie ma się problem z jakąś używką. Polecam ten artykuł https://osrodkiterapeutyczne.pl/porady/ ... zeniu.html bo na prawdę otwiera oczy.
ODPOWIEDZ