Pijani kierowcy na drogach

Wątek o motoryzacji - jak dbać o samochód, jakiego mechanika wybrać. Przepisy, przeglądy, ubezpieczenia, pomoc prawna w razie wypadku.
Żanklod

Pijani kierowcy na drogach

Post autor: Żanklod »

To jest coś strasznego, co się wyprawia na naszych polskich drogach. 71-letni pijany kierowca uderzył w inne auto i w stojak na rowery pod Wieluniem. Dobrze, że świadkowie zareagowali i wykazali się przytomnością umysłu. Pisał o tym lokalny portal. Dla mnie - masakra. Jak ktoś jest pijakiem, nie powinien kierować autem.
Awatar użytkownika
olka
Posty: 179
Rejestracja: 06 lis 2019, 16:14

Re: Pijani kierowcy na drogach

Post autor: olka »

Trzeba byc bardzo ostrożnym na drodze. Powiem ci, że ja niedawno miałam wypadek samochodowy. Właśnie przez pijnaego kierowce.. nic mi się nie stało, ale samochód musiałam oddać do mechanika. Tyle dobrze, że miałam namiar na wynajem samochodów Warszawa bo ze względu na swoją pracę nie mogę sobie pozwolić nawet na dzień bez samochodu.

kabel usb z dwoma wejściami
wiktor2

Re: Pijani kierowcy na drogach

Post autor: wiktor2 »

Nie tylko pijakom zdarza się wsiąść za kółko po spożyciu. Absolutnie nie popieram takiego zachowania i nie bronię nieodpowiedzialnych ludzi. Uważam jednocześnie, że każdy kierowca, który nie jest abstynentem powinien posiadać miarodajny alkomat z atestem, tej klasy co np. widniejące na stronie https://alkomaty.net.pl/15-alkomaty-policyjne . Są to urządzenia takie jakich używają służby mundurowe. Dokładne, niezawodne pod warunkiem regularnej kalibracji i zarazem proste w obsłudze.
ODPOWIEDZ