Remont nieruchomości

Szukasz porady? Zajrzyj tutaj i znajdź odpowiedź na nurtujące Cię pytania.
dźadyga

Remont nieruchomości

Post autor: dźadyga »

Aby nasz dom / mieszkanie cieszyły się przez długi czas dobrym stanem i stanowiły rzeczywistą dodatnią wartość naszego majątku to cyklicznie trzeba decydować się na przeprowadzanie niezbędnych prac, które pomogą utrzymać je w takim stanie. Regularnie przeprowadzane prace remontowe stwarzają taką możliwość. Na ich zakres składa się wiele pomniejszych czynności dzięki którym jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzony cel i cieszyć się nieruchomością czy mieszkaniem w dobrym stanie. Wiele kwestii jednak trzeba ustalić już na początku, jeszcze przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, ponieważ jeżeli nie jest przemyślany to remont - pomimo najlepszych chęci - może napotkać trudności, których pokonanie może okazać się karkołomne i realizacja całego projektu stanie pod znakiem zapytania, co przecież nie jest niczyim celem. Bez wątpienie bardzo ważnym elementem każdego remontu są wykończenia wnętrz. Stanowią one praktycznie całą odrębną dziedzinę szeroko rozumianej branży budowlanej i są bardzo rozbudowane. Można powiedzieć, że stanowią dodatkową gałąź, tworząc zupełnie niezależną odnogę, jednocześnie będać niezbędnym elementem każdego remontu. Jednak podobnie jak w przypadku szerszego spojrzenia na remont tak i one wymagają planu postępowania i harmonogramu wykonania. Składają się z wielu pomniejszych części, a poza początkowym kuciem, które przeważnie jest pierwszym etapem każdego remontu to następnym jest tynk i jest to etap stosunkowo pracochłonny. W zależności czy wykonywany w sposób tradycyjny za pomocą stalowych pac i kielni czy maszynowo za pomocą profesjonalnego agregatu tynkarskiego - czas wykonania będzie się różnić, jednak razem z krótszym czasem realizacji bezpośrednio wiąże się także wzrost kosztu. Należy także pamiętać, że aplikacja tynku na ścianach oraz sufitach jest zajęciem które wymaga pewnej wprawy i doświadczenia, ponieważ skutków naszej pracy nie można poprawić po wyschnięciu tynku i potrzebne jest ponowne usuwanie danej warstwy i praca zaczyna się na nowo. Następnym etapem, po wyschnięciu tynku najczęściej jest gładź. Jednak do jej poprawnego wykonania potrzebne są także wiedza oraz niezbędne doświadczenie. Bez tych dwóch czynników - można powiedzieć absolutnie podstawowych - o błąd również nie jest trudno. Tutaj jednak istnieje pewien margines błędu, ponieważ nie w pełni poprawnie wykonaną gładź można do pewnego stopnia przeszlifować. Jednak margines błędu nie jest aż tak duży, ponieważ zbyt duże nierówności i uchybienia podczas pracy - podobnie jak w przypadku tynku - raczej nie są możliwe do skorygowania i potrzebne będzie po prostu ponowne przeprowadzenie prac.
Awatar użytkownika
nadia
Posty: 123
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:19

Re: Remont nieruchomości

Post autor: nadia »

Też całkiem niedawno odebrałam klucze do mieszkania, kupionego z oferty https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe ... rumia.html i muszę zastanowić się, w jakim stylu je urządzić. To mieszkanie, z którym wiążę dłuższą przyszłość także chcę, aby było tak jak sobie wymarzyłam.
Wiktoria
Posty: 14
Rejestracja: 16 cze 2020, 9:18

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Wiktoria »

A gdzie kupujecie wyposażenie do swoich mieszkań? Mnie przydałaby się jakaś wersalka rozkładana lub sofa i szukam jakiegoś miejsca, w którym mogłabym ją kupić. Sklepy internetowe będą chyba najlepszym wyborem w obecnej sytuacji. ;)
Chłoniewski

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Chłoniewski »

U nas długo trwało zanim udało się wszystko urządzić, ale niestety mamy z żoną najczęściej inny gust jeśli chodzi o wnętrza. Staraliśmy się iść w tzw. klasykę, żeby nikt nie był niezadowolony. Często korzystaliśmy również z porad fachowców, którzy u nas pracowali. Dzięki temu mamy świetny osprzęt Legrand. I chociaż też nie mogliśmy się zdecydować, którą linię wybrać, to przynajmniej wszystkie były eleganckie i ponadczasowe, co już nam ułatwiło sprawę. ;)
Paweł64

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Paweł64 »

Jestem właśnie na etapie urządzania swojego mieszkania i nie ukrywam jest to dość ciężkie i pracochłonne zadanie. Jestem w trakcie wybierania kompletu wypoczynkowego do salonu i zastanawiam się jakie tkaniny obiciowe na kanapy będą najlepsze. Czy ekoskóra to dobry wybór? A może polecacie coś innego?
wiśnia

Re: Remont nieruchomości

Post autor: wiśnia »

Myślę, że jeżeli chcecie jakoś bardziej uatrakcyjnić wystrój przed waszą firmą, to warto zajrzeć do https://konarch.pl/ Oni mają przepiękne elementy architektury miejskiej w bardzo atrakcyjnych cenach. Myślę, że wybór jest tam na tyle duży, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Nóżką

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Nóżką »

Robiliśmy niedawno spory remont w mieszkaniu i między innymi dokładaliśmy nieco gniazd elektrycznych. Nie chciałam wymieniać wszystkiego, ale nie bardzo mogłam znaleźć gniazdka, które będą pasowały do tych, co już mamy. Z pomocą przyszedł mi sklep https://osprzet-sklep.pl/. Tam chyba mają wszystko - nie tylko najnowsze modele, ale też takie nieco starsze. A przy tym doradztwo jest na super wysokim poziomie.
ODPOWIEDZ