Jak rozliczać zagraniczne podatki?

Rozmawiamy o pracy, karierze i wszystkim, co związane z życiem zawodowym.
Awatar użytkownika
Filipa
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwie 2021, 0:42

Jak rozliczać zagraniczne podatki?

Post autor: Filipa »

Cześć forumowicze. Potrzebuję rady. Wiecie, jak rozliczać zagraniczne podatki? Pracowałam kilka miesięcy w Austrii i chciałabym uzyskać zwrot. Pomyślałam, że najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług BFA Poland. Znacie ich?
Awatar użytkownika
Wiktoryna
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2020, 20:53

Re: Jak rozliczać zagraniczne podatki?

Post autor: Wiktoryna »

Mnie też specjaliści z BFA Poland pomagali uzyskać zwrot podatku z Austrii. Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się, że pójdzie to tak sprawnie. Wszystko zawdzięczam oczywiście ich wiedzy i doświadczeniu. Serdecznie polecam :)
Łyżka

Re: Jak rozliczać zagraniczne podatki?

Post autor: Łyżka »

To już poniekąd jest bardziej skomplikowane i ja jestem zdania, że zdecydowanie warto jest przede wszystkim co nieco na ten temat wiedzieć. Jeśli sprzedajemy coś na Amazonie to również musimy takie podatki rozliczyć. Właśnie w artykule https://taxology.co/pl/vat-oss-zasady-i ... zy-amazon/ bardzo ciekawie zostało to opisane.
Brożek

Re: Jak rozliczać zagraniczne podatki?

Post autor: Brożek »

Niestety ja nie wiem do końca jak się takie podatki rozlicza i na pewno bym z tym pytaniem zwrócił się do odpowiedniej księgowości. Sam całkiem niedawno miałem okazję przeczytać na stronie https://www.bluo.pl/biznes/formy-opodat ... h-wiedziec jakie formy opodatkowania są dla nas najlepsze.
Maras

Re: Jak rozliczać zagraniczne podatki?

Post autor: Maras »

Często spotykam się z pytaniami dotyczącymi rozliczeń VAT związanych ze sprzedażą na Amazon. To z pewnością jedno z bardziej zawiłych zagadnień dla sprzedawców, ale z dobrze przygotowaną wiedzą można uniknąć wielu błędów. Osobiście polecam ten przewodnik na temat rozliczeń VAT dostępny pod adresem https://bizneswregionie.pl/aktualnosc/j ... t-z-amazon który jest świetnym punktem wyjścia dla początkujących.
Kalosz

Re: Jak rozliczać zagraniczne podatki?

Post autor: Kalosz »

Sprzedając swoje produkty na Amazon w całej Europie, należy również rozważyć strategię logistyczną. Program Fulfillment by Amazon (FBA) może być tu dużym ułatwieniem, ponieważ Amazon zajmuje się przechowywaniem, pakowaniem i wysyłką produktów. Warto jednak pamiętać, że korzystanie z FBA wiąże się z dodatkowymi kosztami. Więcej na temat FBA i innych opcji logistycznych na Amazon znajdziesz na stronie https://www.twojecentrum.pl/jak-sprzeda ... na-amazon/ więc odpowiednia strategia logistyczna jest kluczowa dla zapewnienia szybkiej i efektywnej dostawy.
Kalafa

Re: Jak rozliczać zagraniczne podatki?

Post autor: Kalafa »

Rejestracja do zagranicznego VAT w kontekście współpracy z Amazonem jest procesem, który wymaga dokładnej analizy przepisów podatkowych obowiązujących w różnych krajach. Każdy rynek ma swoje unikalne wytyczne dotyczące VAT, a zrozumienie tych zasad jest kluczowe dla sukcesu sprzedaży międzynarodowej. Dla uzyskania szczegółowych informacji i porad, polecam artykuł https://joblife.pl/finanse/rejestracja- ... -amazonem/ który oferuje cenne wskazówki w tym zakresie.
Kartofel

Re: Jak rozliczać zagraniczne podatki?

Post autor: Kartofel »

Rejestracja do zagranicznego VAT jest kluczowym elementem przy współpracy z platformami takimi jak Amazon, szczególnie gdy sprzedaż jest kierowana do klientów w różnych krajach. Jest to wymóg prawny, który pozwala na prawidłowe rozliczanie podatków w kraju, w którym znajdują się klienci. Więcej szczegółów na temat procesu rejestracji do zagranicznego VAT w kontekście współpracy z Amazonem można znaleźć na stronie https://joblife.pl/finanse/rejestracja- ... -amazonem/ i należy pamiętać, że nieprzestrzeganie przepisów podatkowych może prowadzić do poważnych konsekwencji.
ODPOWIEDZ