Praca za granicą a podatki

Rozmawiamy o pracy, karierze i wszystkim, co związane z życiem zawodowym.
Awatar użytkownika
Świętosław86
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2020, 15:10

Praca za granicą a podatki

Post autor: Świętosław86 »

Cześć. Komu z was udało się odzyskać zwrot podatku za pracę za granicą? Kontaktowaliście się w tej sprawie z jakimiś specjalistami? Pytam, bo sam trafiłem na firmę BFA Poland i zastanawiam się, czy się do nich nie zgłosić. Myślicie, że warto?
Awatar użytkownika
rufus_96
Posty: 1
Rejestracja: 03 wrz 2020, 18:58

Re: Praca za granicą a podatki

Post autor: rufus_96 »

Uważam, że jeśli skorzystasz z ich usług, to zwrot podatku za pracę za granicą masz jak w banku. W końcu to specjaliści z dużą wiedzą, doświadczeniem i kompleksowym podejściem. Zresztą sam się przekonasz. Ja w każdym razie polecam.
Miłosz

Re: Praca za granicą a podatki

Post autor: Miłosz »

Nie pracowałem w UK długo, ale nie byłem pewien, w jaki sposób mam rozliczyć ten okres. Zależało mi na jak najszybszym załatwieniu tego i wtedy trafiłem na https://www.tax-pol.pl/ile-trzeba-czeka ... atku-z-uk/. Początkowo, z pomocą artykułu chciałem sam wypełnić dokumenty, ale ostatecznie zdecydowałem się na skorzystanie z pomocy firmy. Dzięki temu wszystko poszło sprawnie i szybko.
Awatar użytkownika
Mirra
Posty: 393
Rejestracja: 27 maja 2019, 15:34

Re: Praca za granicą a podatki

Post autor: Mirra »

Ja również jakiś czas temu rozglądałam się za jakąś pracą za granicą i trafiłam na ciekawe oferty zatrudnienia na Korsyce na stronie internetowej https://polandworkforce.com/praca-korsyka. Jak sądzicie, czy warto wyjechać w te rejony do pracy? czy można tam dobrze zarobić? Może macie z tym jakieś doświadczenia?
Ryży

Re: Praca za granicą a podatki

Post autor: Ryży »

W momencie gdy na pewno pracowaliśmy w sposób legalny i wszelkie formalności były dopełnione to jak najbardziej zwrot podatku się należy. Akurat ja jestem również zdania, że bardzo fajnie w artykule https://taxology.co/pl/jaki-vat-obowiazuje-w-szwecji/ zostało określone to jakie podatek VAT jest w Szwecji.
Ważka

Re: Praca za granicą a podatki

Post autor: Ważka »

Faktycznie są to bardzo ważne kwestie i ja jeszcze chcę dodać, że również całkiem istotną opcją jest to aby również wiedzieć która agencja zatrudnienia będzie najlepsza. Od siebie chcę wam polecić firmę https://leasingteam.pl/ i wiem, że samo znalezienie pracy z nimi jest niezwykle łatwe.
witold345

Re: Praca za granicą a podatki

Post autor: witold345 »

Folimpex to firma, która dba o swoich pracowników, oferując im atrakcyjne benefity i elastyczność w pracy. https://folimpex.com.pl/ więc jak szukacie stabilnego zatrudnienia w kraju to na pewno warto tam sprobowac
Wiśnia

Re: Praca za granicą a podatki

Post autor: Wiśnia »

Jeśli myślisz o założeniu własnej firmy, jednym z kluczowych aspektów, o których musisz pomyśleć, jest doradztwo prawno-podatkowe. Ostatnio natknąłem się na świetny artykuł na https://jaw.pl/2021/03/kiedy-mozesz-pot ... datkowego/ który przedstawia, kiedy takie doradztwo jest niezbędne.
ODPOWIEDZ