Praca za granicą a podatki

Rozmawiamy o pracy, karierze i wszystkim, co związane z życiem zawodowym.
Awatar użytkownika
Świętosław86
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2020, 15:10

Praca za granicą a podatki

Post autor: Świętosław86 »

Cześć. Komu z was udało się odzyskać zwrot podatku za pracę za granicą? Kontaktowaliście się w tej sprawie z jakimiś specjalistami? Pytam, bo sam trafiłem na firmę BFA Poland i zastanawiam się, czy się do nich nie zgłosić. Myślicie, że warto?
Awatar użytkownika
rufus_96
Posty: 1
Rejestracja: 03 wrz 2020, 18:58

Re: Praca za granicą a podatki

Post autor: rufus_96 »

Uważam, że jeśli skorzystasz z ich usług, to zwrot podatku za pracę za granicą masz jak w banku. W końcu to specjaliści z dużą wiedzą, doświadczeniem i kompleksowym podejściem. Zresztą sam się przekonasz. Ja w każdym razie polecam.
Miłosz

Re: Praca za granicą a podatki

Post autor: Miłosz »

Nie pracowałem w UK długo, ale nie byłem pewien, w jaki sposób mam rozliczyć ten okres. Zależało mi na jak najszybszym załatwieniu tego i wtedy trafiłem na https://www.tax-pol.pl/ile-trzeba-czeka ... atku-z-uk/. Początkowo, z pomocą artykułu chciałem sam wypełnić dokumenty, ale ostatecznie zdecydowałem się na skorzystanie z pomocy firmy. Dzięki temu wszystko poszło sprawnie i szybko.
Awatar użytkownika
Mirra
Posty: 393
Rejestracja: 27 maja 2019, 15:34

Re: Praca za granicą a podatki

Post autor: Mirra »

Ja również jakiś czas temu rozglądałam się za jakąś pracą za granicą i trafiłam na ciekawe oferty zatrudnienia na Korsyce na stronie internetowej https://polandworkforce.com/praca-korsyka. Jak sądzicie, czy warto wyjechać w te rejony do pracy? czy można tam dobrze zarobić? Może macie z tym jakieś doświadczenia?
Ryży

Re: Praca za granicą a podatki

Post autor: Ryży »

W momencie gdy na pewno pracowaliśmy w sposób legalny i wszelkie formalności były dopełnione to jak najbardziej zwrot podatku się należy. Akurat ja jestem również zdania, że bardzo fajnie w artykule https://taxology.co/pl/jaki-vat-obowiazuje-w-szwecji/ zostało określone to jakie podatek VAT jest w Szwecji.

jak odnowić stolik drewniany
Ważka

Re: Praca za granicą a podatki

Post autor: Ważka »

Faktycznie są to bardzo ważne kwestie i ja jeszcze chcę dodać, że również całkiem istotną opcją jest to aby również wiedzieć która agencja zatrudnienia będzie najlepsza. Od siebie chcę wam polecić firmę https://leasingteam.pl/ i wiem, że samo znalezienie pracy z nimi jest niezwykle łatwe.
witold345

Re: Praca za granicą a podatki

Post autor: witold345 »

Folimpex to firma, która dba o swoich pracowników, oferując im atrakcyjne benefity i elastyczność w pracy. https://folimpex.com.pl/ więc jak szukacie stabilnego zatrudnienia w kraju to na pewno warto tam sprobowac
Wiśnia

Re: Praca za granicą a podatki

Post autor: Wiśnia »

Jeśli myślisz o założeniu własnej firmy, jednym z kluczowych aspektów, o których musisz pomyśleć, jest doradztwo prawno-podatkowe. Ostatnio natknąłem się na świetny artykuł na https://jaw.pl/2021/03/kiedy-mozesz-pot ... datkowego/ który przedstawia, kiedy takie doradztwo jest niezbędne.
ewkaa

Re: Praca za granicą a podatki

Post autor: ewkaa »

Wydaje mi się, że warto rozważyć skorzystanie z usług agencji zatrudnienia, takiej jak https://medea-opieka.pl/ Obserwuję, że firma ta kładzie duży nacisk na jakość pracy, co może znacząco pomóc w znalezieniu satysfakcjonującej pracy.
Joker

Re: Praca za granicą a podatki

Post autor: Joker »

Dla wielu przedsiębiorców, kwestie związane z VAT stanowią jedno z największych wyzwań podatkowych. Prawidłowe rozliczanie VAT, zwłaszcza w transakcjach międzynarodowych, wymaga szczegółowej wiedzy o przepisach. Korzystanie z usług specjalistów w zakresie doradztwa VAT może znacząco ułatwić zarządzanie tym aspektem działalności. Szczegóły dotyczące rozliczania VAT i jego optymalizacji przedstawione są w artykule znajdującym się pod linkiem https://iszczecinek.pl/pl/651_artykuly- ... ledow.html który na pewno warto sobie zapisać.
Wiciu

Re: Praca za granicą a podatki

Post autor: Wiciu »

Jednym z wyzwań, przed którymi stają przedsiębiorcy aplikujący o zwolnienie z podatku BTW w Holandii, jest zapewnienie poprawności i kompletności zgłaszanych informacji. Błędy lub niedociągnięcia w dokumentach mogą skutkować opóźnieniami lub odrzuceniem wniosku. Dlatego kluczowe jest dokładne zapoznanie się z wymaganiami, co umożliwia strona https://www.tugazeta.pl/1,jak-uzyskac-z ... 55850.html oferująca szczegółowe wytyczne i porady dotyczące procesu aplikacyjnego.
Ącki

Re: Praca za granicą a podatki

Post autor: Ącki »

W Niemczech obowiązek płacenia VAT dotyczy szerokiego spektrum podmiotów gospodarczych, w tym przedsiębiorstw zarówno krajowych, jak i zagranicznych prowadzących działalność na terenie tego kraju. Wszystkie firmy realizujące transakcje podlegające opodatkowaniu VAT w Niemczech, niezależnie od wielkości czy rodzaju sprzedawanych towarów i świadczonych usług, muszą ten podatek odprowadzać. Kluczowe informacje na temat kryteriów, które decydują o konieczności rejestracji dla celów VAT, można znaleźć na stronie https://wkielcach.info/ciekawostki/kto- ... niemczech/ która dostarcza również wskazówek na temat samego procesu rejestracji. Rozumienie tych zasad jest fundamentalne dla każdego przedsiębiorcy chcącego prowadzić działalność na niemieckim rynku.
Czech

Re: Praca za granicą a podatki

Post autor: Czech »

System OSS pozwala również na łatwiejsze zarządzanie zwrotami VAT dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż transgraniczną. Dzięki centralizacji procesu w jednym państwie członkowskim, przedsiębiorcy mogą sprawnie odzyskiwać naliczony VAT. Aby dowiedzieć się więcej o procedurze zwrotów VAT w systemie OSS, warto odwiedzić https://24tp.pl/n/115664 gdzie znajdują się szczegółowe informacje.
ODPOWIEDZ