Szkoła i edukacja

Rozmawiamy o pracy, karierze i wszystkim, co związane z życiem zawodowym.
Awatar użytkownika
tęczuś
Posty: 52
Rejestracja: 17 lip 2019, 19:52

Szkoła i edukacja

Post autor: tęczuś »

Jak dla mnie bardzo ważne jest to by zadbać o edukacje i rozwój dziecka już od najmłodszych lat. Dlatego zastanawiam się czy nie dać mojej córki do tej szkoły https://szkolaeuropejska.pl/ . Mają swietne propozycje jeżeli chodzi o dzieci i ich rozwój . W ten sposób maja lepszy start w przyszłość.
Awatar użytkownika
Mirra
Posty: 393
Rejestracja: 27 maja 2019, 15:34

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: Mirra »

A czy pamiętacie o dodatkowej nauce języków obcych ? W dzisiejszych czasach jest to bardzo ważne. Na stronie https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... i/warszawa możecie sobie na przykład poczytać o kursach francuskiego organizowanych przez szkołę Profi Lingua w Warszawie. Szkoła ta cieszy się bardzo dobrą opinią, więc polecam :)
Awatar użytkownika
Kluczyk
Posty: 46
Rejestracja: 16 wrz 2019, 17:47

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: Kluczyk »

Bardzo dużo można nauczyć się na rozmaitych kursach. Szkoła zajmuje sie nauką ogólnie ale jeśli chce sie nabrać umiejętności w konkretnej dziedzinie to warto korzystać z dodatkowych szkoleń. Jeśli wasze dzieci mają szczególne umiejętności jak np rysowanie to warto posłać je na kurs rysunku dla dzieci. W Krakowie kursy takie organizuje szkoła Domin. Dzięki doskonałemu podejściu do dzieci maluchy na zajęciach czują się dobrze i łatwo przyswajają nowe umiejętności.
Awatar użytkownika
octavia
Posty: 160
Rejestracja: 23 sie 2019, 14:51

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: octavia »

Warto też wspomnieć o wyposażeniu szkoły, które powinno być dostosowane do potrzeb i rozwoju dziecka. Przykładowo, jeżeli chodzi o wyposażenie przedszkoli, ciekawe propozycje można znaleźć tutaj https://liger.net.pl/41-dla-przedszkoli . Są to różne edukacyjne elementy, które ułatwią przyswajanie wiedzy, różny umiejętności.
Awatar użytkownika
Vernita
Posty: 81
Rejestracja: 18 cze 2019, 12:00

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: Vernita »

W przedszkolach idealnie sprawdzają się takie piłki sensoryczne https://mojebambino.pl/3246-pilki-sensoryczne . W przedszkolu mojego dziecka są właśnie takie, i muszę przyznać, że dzieciaki są pod wrażeniem. A poza zabawą takie piłki idealnie rozwijają dziecko. Polecam każdemu kupić coś takiego dla swojej pociechy.
Trzeba uważać, kiedy wypowiada się życzenie. Nigdy nie wiadomo, kto może słuchać. Albo co, skoro o tym już mowa.
Awatar użytkownika
tencza
Posty: 357
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:59

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: tencza »

Polecam wam kreator CV na tej stronce internetowej: https://kreatorzykariery.pl/. Poza tym znajdziecie tam naprawdę mnóstwo wszelakich informacji dotyczących CV oraz ścieżki waszej kariery - naprawdę profesjonalne doradztwo w tej kwestii, zdecydowanie wam polecam.
Awatar użytkownika
octavia
Posty: 160
Rejestracja: 23 sie 2019, 14:51

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: octavia »

Natomiast jak potrzeba jest wam pomoc w matematyce to koniecznie zapiszcie się na profesjonalne korepetycje z matematyki https://matmadlaciebie.pl . Tam możecie skorzystać z uczenia się drogą online czy też możesz umówić się z korepetytorem w domu lub na zajęcia grupowe. Masz pełną dowolność.
Awatar użytkownika
DanutaWasiak2
Posty: 53
Rejestracja: 28 gru 2019, 1:21

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: DanutaWasiak2 »

Ja wychodzę z założenia że najlepszą edukację dzieciom jest w stanie zapewnić tylko szkoła niepubliczna, czyli prywatna. Sama mam syna w takiej. Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha w Warszawie to moim zdaniem dobry wybór. Wcześniej chodził do państwowej podstawówki i naprawdę widzę różnicę.
Awatar użytkownika
manty
Posty: 71
Rejestracja: 16 gru 2019, 22:08

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: manty »

Wiadomo, że w pierwszych latach nauki nawet obowiązkiem rodzica jest odprowadzanie i zabieranie ze szkoły. Potem wiadomo, nasze pociechy już same wracają. Tym bardziej, że są to też różne godziny, a my rodzice często jesteśmy jeszcze w pracy. Dla mnie ważne żeby wtedy wiedzieć gdzie jest dziecko , czy już wróciło do domu i wszystko jest w porządku.
Awatar użytkownika
lucky
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2020, 12:51

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: lucky »

Mam nietypowe pytanie, zajmuje się wydawaniem książek. Czy wasze dzieci preferują druk książek w miękkiej oprawie czy jednak w twardej. Jest to dla mnie ważne liczę na waszą pomoc.

głośniki zewnętrzne do tv
Awatar użytkownika
helkaa
Posty: 55
Rejestracja: 31 sty 2020, 20:26

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: helkaa »

jeżeli chodzi o edukację naszych pociech to na pewno nie wolno przejść obojętnie obok oferty jaką przedstawia strona https://www.taniaksiazka.pl/t/matura-focus znajdziesz tutaj wiele potrzebnych pomocy naukowych przed maturą które będą na pewno bardzo potrzebne.

węgiel aktywny producent
Awatar użytkownika
pola
Posty: 82
Rejestracja: 03 kwie 2019, 7:44

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: pola »

Mnie to teraz interesują studia administracja warszawa dokładniej i mam nadzieję, że uda mi się dostać. Dobrze, że maturę zdawałam rok temu, zrobiłam sobie przerwę, to teraz raczej powinni mnie przyjąć, ze względu na to, że nie wiadomo, jak to z tymi maturami będzie, prawda?
Awatar użytkownika
lemonka
Posty: 60
Rejestracja: 19 wrz 2019, 11:43

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: lemonka »

a może ktoś z Was ma zamiar wybrać się na studia medyczne? mam tu na myśli konkretnie fizjoterapie czy pielęgniarstwo ? jeśli tak to polecam Mazowiecką Uczelnię Medyczną, którą sama skończyłam prawie 2 lata temu :) wysoki poziom, super wykładowcy, niewygórowane czesne.
Awatar użytkownika
kapryssa
Posty: 8
Rejestracja: 03 cze 2020, 10:38

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: kapryssa »

Edukacja i wykształcenie jest bardzo ważne,dopóki rodzice nami kierują,wybierają pierwsze szkoły,jest dobrze,jednak kiedy sami mamy dokonać wyboru w dorosłym życiu mamy z tym kłopot.Poszukując odpowiedniej szkoły,warto zerknąć na ofertę firmy szkoleniowej https://eszkolenia.eduedukacja.pl/
Zapewnia ona każdemu doświadczonych trenerów,ludzi z pasją i ogromną wiedzą.Możemy brać udział w szkoleniach,kursach on-line albo prowadzonych na żywo,albo też na specjalnie stworzonej platformie.
Awatar użytkownika
boku
Posty: 92
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:21

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: boku »

@lemonka, jeśli jesteś zainteresowana kierunkami medycznymi to może warto pomyśleć o szkole policealnej? We wrocławskim Cosinusie jest sporo fajnych kierunków typu higienistka stomatologiczna, opiekunka medyczna, opiekunka dzieci czy masażysta. Nauka trwa rok albo dwa w zależności od kierunku i można uczyć się zaocznie, a w tygodniu bez problemu można iść do pracy. Zastanów się, jak coś to tu są zapisy https://rekrutacja.cosinus.pl/ . Nauka jest darmowa
Awatar użytkownika
pola
Posty: 82
Rejestracja: 03 kwie 2019, 7:44

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: pola »

No ja zaczęłam się przyglądać, jak wygląda charakterystyka podatków i powiem szczerze, że takie studia mnie coraz bardziej kręcą. W zasadzie nawet nie myślałam o czymś innym, ogólnie tylko o podatkach właśnie. Od zawsze miałam do tego głowę, dlatego co mam innego robić, jak tylko to daje mi sens?
Awatar użytkownika
mikos
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2020, 23:24

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: mikos »

Liceum również musi być odpowiednie. Jednak jak chce się osiągać bardzo dobre wyniki w nauce to warto znaleźć też dobrą placówkę. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie ma świetne opinie i nauczyciele uczą pod kątem matury, więc uda się ją dobrze zdać.
Awatar użytkownika
ewa45
Posty: 32
Rejestracja: 06 lip 2020, 23:35

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: ewa45 »

Mam nadzieję, ze dzieci już w szkołach zostaną. zapisałam tez syna na programowanie https://mindcloud.pl/, ale tez są zajęcia on-line to akurat jak coś można tak kontynuować.
Awatar użytkownika
olka
Posty: 179
Rejestracja: 06 lis 2019, 16:14

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: olka »

Wybór szkoły oraz edukacja to bardzo ważne rzeczy, które mają wpływ na dalsze życie i przyszłość. Jednak często zdarzają się sytuacje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć - wypadki itd. Dlatego też polecam wam wykupić ubezpieczenie NNW szkolne, które znajdziecie pod tym linkiem https://cuk.pl/kalkulator-nnw-dziecka W obecnych czasach warto myśleć przyszłościowo.
blackcat

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: blackcat »

A co myślicie o edukacji zdalnej? Niedawno mieliśmy możliwość wypróbowania takiej nauki i w niektórych miejscach jest takie rozwiązanie kontynuowane. Z tego co tutaj https://www.nowaera.pl/naukazdalna zauważyłam dla usprawnienia takiej edukacji nawet są dostępne świetne nawet programy.
Nadanieł

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: Nadanieł »

mikos pisze: ↑31 sie 2020, 17:05 Liceum również musi być odpowiednie. Jednak jak chce się osiągać bardzo dobre wyniki w nauce to warto znaleźć też dobrą placówkę. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie ma świetne opinie i nauczyciele uczą pod kątem matury, więc uda się ją dobrze zdać.
Ja również polecam to liceum. Prowadzi je Fundacja Varsovia, co już samo mówi za siebie. To jedna z najstarszych szkół średnich w stolicy. Z renomą ale też wysokim poziomem. Duży nacisk kładą tam na języki.
Izuś

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: Izuś »

ja już w trakcie nauki w liceum wiedziałam, ze w przyszłości chcę być pielęgniarką. Dlatego zaraz po maturze złożyłam papiery na ten kierunek a wybrałam Mazowiecką Uczelnię Medyczną https://mum.edu.pl/studia-licencjackie-pielegniarstwo/. Moja siostra jest absolwentką i bardzo mi to miejsce polecała. Ciekawe zajęcia, wysoki poziom, niewygórowane czesne.
Awatar użytkownika
Lidia
Posty: 54
Rejestracja: 22 gru 2019, 22:17

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: Lidia »

Mój synek we wrześniu poszedł do pierwszej klasy. Długo kompletowaliśmy całą wyprawkę, ale większość udało nam się znaleźć na sklepach internetowych dzięki czemu uniknęliśmy chodzenia po sklepach. Fajny piórnik znaleźliśmy tutaj https://alibiuro.pl/piornik-szkolny w bardzo dobrej cenie.
zczaśiu

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: zczaśiu »

Ogólnie nie czuję się jakoś zacofana, nie mają studiów, ale też mam czas i możliwości się dalej kształcić. Dlatego tak sobie myślę, że może na to jest czas, co mówicie? Ogólnie sprawdzam sobie wiele rzeczy i na przykład na tej stronie szkoły w Warszawie znalazłam fajne studia z architektury krajobrazu. Myślę, że warto będzie sobie to wszystko przemyśleć i powiększyć zasób wiedzy.
Awatar użytkownika
slon
Posty: 25
Rejestracja: 20 wrz 2020, 14:29

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: slon »

My naszej licealistce kupiliśmy porządne etui na długopisy skórzane. Jest bardzo zadowolona, takie etui nie zajmuje jej dużo miejsca, a wygląda naprawdę świetnie.
PatrycjaŻ

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: PatrycjaŻ »

Ja uważam, że w prywatnych szkołach edukacja jest na wyższym poziomie. I dlatego też posłałam dzieci właśnie do takiej. Chodzą w Warszawie do niepublicznej szkoły im. im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie. Teraz wiadomo jakie mamy czasy, ale szkoła radzi sobie całkiem dobrze ze zdalnym nauczaniem.
Awatar użytkownika
Mielka
Posty: 56
Rejestracja: 20 mar 2020, 18:17

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: Mielka »

Temat trudny, szczególnie przy pandemii. Wiadomo, że koronawirus sporo namieszał w wielu sektorach, branżach, w edukacji również. Obostrzenia są zmieniane co chwilę i na pewno nie jest lekko rodzicom, nauczycielom i także dzieciom. Można tak poczytać sobie coś więcej na https://www.portaloswiatowy.pl/aktualnosci-535 o sytuacji, aktualnościach w oświacie.
Łucja

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: Łucja »

Niestety wielu nauczycieli poniosło poważne konsekwencje decyzji rządu i wylądowało w szpitalu w złym stanie. Jeżeli zauważycie u siebie jakiekolwiek objawy zakażenia, najlepiej od razu udać się na test, więcej na temat diagnostyki koronawirusa możecie dowiedzieć się ze strony http://testynakoronowirusa.plikoschron.pl/ .
Awatar użytkownika
Montemari
Posty: 77
Rejestracja: 07 paź 2019, 19:17

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: Montemari »

Już żłobek jest bardzo ważny, choćby pod kątem takiej socjalizacji u dzieci. Mnie ten etap ominął bo syn mi się zanosi i bałabym się go gdzieś posłać, też opiekunki raczej boją się przyjmować takich dzieci. Na szczęście w wieku przedszkolnym to minęło i wybrałam super przedszkole, prywatne Te Vizje. Dużo angielskiego więc jest super.
Łuczka

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: Łuczka »

Wybór przedszkola jest niezmiernie ważny. Osobiście prześwietliłam przynajmniej 5 palcówek. Ostatecznie padło na wybór, tego przedszkola https://fiqmiku.pl/. Mają wszystko to czego oczekiwałam. Język angielski jako drugi język używany do komunikacji. Dodatkowe zajęcia oraz dobrze przeszkoloną kadrę.
jarmiła

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: jarmiła »

Ja bym postawiła też na książki - i to już od najmłodszych lat. Warto pomyśleć o zakupie różnych pomocy naukowych i podręczników do nauki dla dziecka. Wiele tytułów znajdziecie między innymi w księgarni online Tantis: https://tantis.pl/serie/olek-i-ada-4632 . Moim zdaniem oferta jest konkurencyjna.
łucja

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: łucja »

Bardzo dobrze sprawdzą się indyjskie pojemniki na długopisy , w których można trzymać długopisy czy inne przybory. Trzymając wszystko w jednym miejscu nie będziemy mieli problemu z gubieniem tego w domu, więc jest to ekstra sprawa. Również cena nie jest w ogóle wygórowana
Michał

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: Michał »

Jeśli chodzi o przedszkole, to moim zdaniem najlepszym wyborem będzie placówka prywatna. Jeśli jesteście z Warszawy, to polecam ich https://fiqmiku.pl/. Posiadają świetną kadrę dydaktyczną, która sprawia, że dziecko wraca z przedszkola uśmiechnięte oraz wesołe.
Awatar użytkownika
Elegancx
Posty: 83
Rejestracja: 06 paź 2019, 9:37

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: Elegancx »

Odpowiednie wychowanie, edukacja to ważna rzecz. Jeżeli chodzi o szkołe to jest to bardzo ważne miejsce dla rozwoju dzieci. Powinniście wybrać dobre miejsce, najlepsze dla waszych dzieci. Myślę, ze tak prywatna szkoła to super opcja. Ja znalazłam idealną w Warszawie - Te Vizje Wawer.
anka33

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: anka33 »

Nie wiem czy wiecie, ale na spokojnie warto sobie zerknąć tutaj https://efc.edu.pl/ . Jest tam bowiem namiar na fundację, która zajmuje się wsparciem edukacji. Rozejrzyjcie się tam na spokojnie. Uważam, że warto zapoznać się z programami, które prowadzą. W wielu przypadkach taka pomoc może okazać się przydatna.
Lamelka

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: Lamelka »

@tęczuś, wydaje mi się, że żadna, ale to żadna szkoła nie jest w stanie zastąpić efektów, jakie można uzyskać poprzez edukację domową. Mam troszkę na ten temat do powiedzenia, ponieważ moje starsze dziecko dwa lata temu skończyło nauczanie domowe (zdało egzamin i poszło do liceum) dzięki możliwości jaką stwarza Centrum Nauczania Domowego, natomiast młodszego szkraba w zeszłym roku posłałam również do Centrum Nauczania Domowego, ale tylko na dwa lata. W przyszłym roku, jak starszy syn zda maturę (a jestem o tym święcie przekonana), wyjeżdżamy do Anglii. Wówczas młodszego syna planuję zapisać do Polskich Szkół Internetowych Libratus. Ich platforma edukacyjna podobno jest bardzo przydatna w nauczaniu domowym, podobnie jak ta od Centrum Nauczania Domowego. Jest też bezpłatna, co na pewno jest na duży plus. Jakbyś miała jakieś pytania o nauczanie domowe, to pisz śmiało. Odpowiem na każde z nich.
Milean6

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: Milean6 »

Oczywistym jest, że bezpieczeństwo i zdrowie naszego dziecka jest najważniejsze dla każdego rodzica. Dlatego warto wybrać dobrą polisę szkolną, by mieć pewność, że w razie potrzeby zagwarantujesz dziecku najlepszą opiekę. Wiele informacji na ten temat znajdziesz tutaj ubezpieczenie szkolne
Gość

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: Gość »

Szkoła i edukacja naszych dzieci jest ważna ale też ważne jest ich bezpieczeństwo i zdrowie. Tu https://beesafe.pl/ubezpieczenie-szkolne/ macie opcje na szkolne polisy ubezpieczeniowe które będą miały niskie składki więc warto wykupić.
Teusz

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: Teusz »

Hej wszystkim! Pragnąłbym polecić Wam zapoznanie się z niezwykle ciekawymi urządzęniami, którymi bez wątpienia są monitory interaktywne. Dzięki technice dotykowej, umożliwiają prostą interakcję z ekranem, co świetnie sprawdza się zarówno w pracy, jak i w nauce. Oferują kapitalną jakość obrazu, są uniwersalne i proste w obsłudze, a uzupełniające funkcje, takie jak rysowanie i notowanie, czynią je nadzwyczaj pomocnymi w codziennym używaniu. Jeśli szukacie nowoczesnego sprzętu, jaki ułatwi Wam prezentacje, lekcje czy kreatywną pracę, to zdecydowanie wypada zainteresować się monitorami interaktywnymi. Ja jestem z nich bardzo usatysfakcjonowany i szczerze polecam!
trewor

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: trewor »

Uczelnia https://ksb.uek.krakow.pl/ znajdująca się Krakowie oferuje szeroką gamę programów edukacyjnych z zakresu zarządzania i biznesu, skierowanych do studentów oraz profesjonalistów. Oferta obejmuje studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe oraz MBA, umożliwiając zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych na współczesnym rynku pracy. Dodatkowo, KSB UEK organizuje różnorodne szkolenia i warsztaty, wspierając rozwój zawodowy uczestników.
misek

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: misek »

Na stronie https://demart.com.pl/52-mappuzzle można znaleźć interesującą ofertę mappuzzle, które są połączeniem puzzli i map geograficznych, idealnych dla miłośników geografii i podróży. Mappuzzle dostępne są w różnych wariantach, obejmujących mapy różnych regionów świata, co pozwala na eksplorację i odkrywanie różnych zakątków globu. Każde mappuzzle jest nie tylko atrakcyjną formą rozrywki, ale także edukacyjnym narzędziem, które pomaga w nauce geografii poprzez interaktywne połączenie puzzli i geograficznych map.
alis

Re: Szkoła i edukacja

Post autor: alis »

Polecam książki do historii dla 3 klasy liceum i technikum. Sama kupuję je w księgarni internetowej, gdzie zawsze znajduję szeroki wybór podręczników i materiałów edukacyjnych. Dzięki atrakcyjnym cenom i bogatemu asortymentowi mogę szybko i wygodnie zaopatrzyć się w potrzebne książki. Sprawdź ofertę księgarni internetowej i znajdź najlepsze podręczniki do historii dla swojego poziomu nauczania! :D
ODPOWIEDZ