Terapia w uzależnieniu

Jak radzić sobie z problemami? Czy musisz radzić sobie sam? Gdzie szukać wsparcia? Pomagamy, podpowiadamy, rozmawiamy.
Awatar użytkownika
Aleksis
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2020, 16:28

Terapia w uzależnieniu

Post autor: Aleksis »

Cześć pomocy w uzależnieniach możemy szukać wśród psychologów i terapeutów. To oni w głównej mierze wiedzą jak kierować i postępować z chorym. Często wymagana jest wizyta i pobyt w ośrodkach a także przejście specjalnego detoksu, który ma na celu oczyszczenie organizmu z toksyn. Taki sposób leczenia jest dostępny np. w ośrodku Detoks Fenix, gdzie pracuje fachowa kadra lekarska a ośrodek jest wysoko oceniany w wielu rankingach.
Awatar użytkownika
Bercia
Posty: 24
Rejestracja: 19 kwie 2019, 14:46

Re: Terapia w uzależnieniu

Post autor: Bercia »

Zanim moja przyjaciółka zdecydowała się na umieszczenie ojca w ośrodku terapii uzależnień Forest, to zrobiła spore rozeznanie w różnych placówkach. Zapoznała się z ich warunkami pobytu oraz opiniami podopiecznych. Forest wydał jej się najlepszy i wcale się nie pomyliła. Jej tata, mimo że na początku bardzo się opierał to teraz jest wyjątkowo zadowolony. Zrozumiał swój problem i zmienił nastawienie do swojego życia. To zasługa psychoterapeutów i obiektu, który zapewnia pełen komfort podopiecznym.
Olina

Re: Terapia w uzależnieniu

Post autor: Olina »

Rodzina może oczywiście wspierać, ale najlepiej jakby taka osoba uzależniona przeszła odpowiednie leczenie. Jednym z najlepszych jest Ośrodek Terapii Wiosenna. Podopieczni bardzo są zadowoleni zarówno z panującej w nim atmosfery jak i komfortowych warunków pobytu. Ośrodek posiada wieloletnie doświadczenie i pracuje w nim kadra, która z pełnym zaangażowaniem wspomaga pacjentów w terapii.
Kaliksta

Re: Terapia w uzależnieniu

Post autor: Kaliksta »

Ta cała procedura może przerastać i dlatego osoba uzależniona się zniechęca. W rzeczywistości jednak pobyt w placówce leczniczej okazuje się całkiem znośny. Jeśli chodzi o prywatny ośrodek terapii uzależnień Nefo to można być spokojnym o atmosferę, która jest po prostu rodzinna. Natomiast warunki pobytu wyjątkowo komfortowe. Takie są opinie podopiecznych, którzy efektywnie zakończyli tam terapię.
aleksis88

Re: Terapia w uzależnieniu

Post autor: aleksis88 »

Terapia w uzależnieniach jest bardzo ważna, ponieważ sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z problemem. W przypadku uzależnienia od alkoholu czy narkotyków bardzo ważny jest detoks mający na celu oczyścić organizm z wszelkich toksyn. Taki detoks oraz specjalną terapię możemy przejść w ośrodku terapii Detoks Fenix.
Awatar użytkownika
Lidia
Posty: 54
Rejestracja: 22 gru 2019, 22:17

Re: Terapia w uzależnieniu

Post autor: Lidia »

Każdy problem powinien być rozwiązywany indywidualnie ponieważ jest to bardzo delikatna sprawa. Pomocy można szukać tutaj https://www.centrumdobrejterapii.pl sama korzystałam z takiej pomocy i szczerze mogę polecić. Tutaj też mogą wiele dowiedzieć się bliscy osób które potrzebują pomocy. Znajdą wiele wskazówek jak rozmawiać z taką osobą i jak jej pomóc.
Fikś

Re: Terapia w uzależnieniu

Post autor: Fikś »

Uzależnienie to choroba bardzo przebiegła. W większości przypadków leczenie musi odbywać się w ośrodku pod okiem specjalistów i psychoterapeutów. Jednym z najlepszych ośrodków jest Forest znajdujący się w malowniczej miejscowości. Pomagają ludziom na wielu płaszczyznach, warto się do nich zwrócić jeżeli mamy problem.

witamina d w czym występuje
Awatar użytkownika
Lidia
Posty: 54
Rejestracja: 22 gru 2019, 22:17

Re: Terapia w uzależnieniu

Post autor: Lidia »

Uzależnienie to naprawdę bardzo poważna sprawa i zdecydowanie nie można go bagatelizować, a trzeba szukać pomocy. Trzeba też pomyśleć dlaczego dana osoba uciekła w alkohol czy inne używki. Może problemy w pracy czy w rodzinie? Jeśli tak to pomocy też trzeba szukać u psychiatry. Ja mogę polecić Psychomedic w Warszawie (nr. tel. 22 253 88 88)
staśa2

Re: Terapia w uzależnieniu

Post autor: staśa2 »

Oprócz leczenia, można też stosować terapie, jako dodatek, z pewnością nie zaszkodzi a może bardzo pomóc. Poczytajcie o takich terapiach na stronie https://www.energiazycia.net.pl/ , może akurat osobie z forum też taka forma relaksu się spodoba, ja byłaby za :)
Uleńńka

Re: Terapia w uzależnieniu

Post autor: Uleńńka »

Niestety każdy nałóg niesie ze sobą same szkody. Nie tylko dla samej osoby, ale także dla jego otoczenia. Długo znosiłam palenie męża. Prosiłam, tłumaczyłam, ale szczerze mówiąc na nic się to zdało. Jak zaszłam w ciąże, to mąż sam wziął się za siebie. Kupił Recigar, który pomógł mu przetrwać całą kurację. Całe szczęście, bo już miałam w głowie wyprowadzkę do rodziców. Naprawdę. Nie chciałam ciągle być biernym palaczem. Teraz mój Tomek nie pali kilka miesięcy i mam nadzieję, że tak już zostanie.
KaśkaM32

Re: Terapia w uzależnieniu

Post autor: KaśkaM32 »

U nas rzucanie z tabletkami powtarzało się cyklicznie co pół roku. Więc wiem że ta metoda nie jest super skuteczna. Na chwilę ta, ale nie na zawsze. polecam filmy z kursu https://www.reset33.pl/ które pomogą zwalczyć każdy nałóg i papierosowy i epapierosowy bo palenie to nałóg spowodowany problemami psychologicznymi i trzeba tak też z tym walczyć
bezuś

Re: Terapia w uzależnieniu

Post autor: bezuś »

Terapia w uzależnieniu taka łatwa i szybka nie jest. Ale nie ma co się poddawać tylko musimy iść na przód. I tak znalazłam ośrodek leczenia uzależnień Mental Relax w którym to znajdziemy bardzo dobrych terapeutów którzy doskonale znają się na wszelkich uzależnieniach. Także pozostaje mi teraz mieć nadzieję, że osoba uzależniona zgodzi się na pobyt w takim ośrodku.
pęciaka

Re: Terapia w uzależnieniu

Post autor: pęciaka »

Terapia to niezbędny krok w kierunku ozdrowienia. Na pewno warto rozważyć ośrodek terapii uzależnień w ktorym otrzyma się profesjonalną pomoc ze strony specjalistów z roznych dziedzin
pęciaka

Re: Terapia w uzależnieniu

Post autor: pęciaka »

A może trzeba zdecydować się na Leczenie uzależnień behawioralnych ? Specjalne ośrodki są i naprawdę oferują niesamowitą pomoc i wsparcie i dzięki nim można wyjść z nałogu
ODPOWIEDZ